top of page
  • balazsovahenrieta

7 tipov pre výber dokonalého plánu domu

Výber správneho pôdorysu pre váš dobrý domov môže byť neuveriteľne ťažký, ale nemusí to byť tak.

Ak chcete, aby ste to mali jednoduchšie a menej stresujúce, pozrite sa na našich sedem tipov pre výber toho správneho domu pre vás.

1. Koľko miesta potrebujete.

Prvé nad čím by ste mali porozmýšľať pri projektovaní vášho nového domu je, koľko štvorcových metrov potrebujete teraz a koľko ďalších budete potrebovať v priebehu piatich alebo šiestich rokov. Navyše ak uvažujete o domácom spoločníkovi v rodine ( pes, mačka a pod.), mali by ste mať na pamäti, koľko miesta bude potrebovať, aby ste si navzájom neprekážali. Návrh vášho nového domova by mal vyhovovať vám a vášmu životnému štýlu.

2. Vyberte si na základe vašich návrhových preferencií.

Máte radi útulné domovy? Alebo radšej otvorený priestor s moderným dizajnom? Pri rozhodovaní o vašom pôdorysu dbajte na to, aby ste v popredí vašej mysle zachovali taký typ dizajnu, ktorý je vám najbližší a v ktorom si po dlhej a ťažkej práci spokojne oddýchnete.

3.Premýšľajte o tom, aký typ domu je vhodný pre váš pozemok.

Tvar pozemku na ktorom chcete stavať, nevyhnutne ovplyvní tvar, veľkosť a rozloženie vášho nového domu. Menšie pozemky sú vhodnejšie pre dvojpodlažné návrhy domov, zatiaľ čo väčšie pozemky sú predurčené na prízemné domy s väčšou obytnou plochou. Ak je váš pozemok úzky a dlhý, mali by ste sa zamyslieť nad špeciálne navrhnutým úzkym domom.

4. Zvážte, čo je pre vás dôležité.

Čo najviac oceňujete a čo je pre vás a vašu rodinu dôležité? Premýšľajte o tom, aké funkcie dobrého domova najlepšie uspokoja tieto potreby a zahrňte ich do vášho dizajnu.

Napríklad pracovná miestnosť ,ktorá bude určená len pre vás a tam budete tvoriť svoje nápady. Prípadne jedna alebo dve detské izby, kde vytvoríte detský svet svojim deťom. Toto všetko musíte zvážiť, aby ste naozaj využili celý priestor vo vašom novom dome.

5. Zamyslite sa nad svojim životným štýlom.

Milujete grilovať alebo variť guláš vo svojej záhrade? Ako chcete tráviť čas s rodinou v spoločných priestoroch vášho domova? Majte to na pamäti pri výbere toho správneho rozloženia vášho nového domova a nezabudnite si ho prispôsobiť tak, aby zahŕňal všetky funkcie, ktoré budete potrebovať pre váš životný štýl – či už ide o otvorený obývací priestor spojený s kuchyňou alebo veľkorysú halu pre spoločenské večierky.

6. Požiadajte profesionálneho dizajnéra o poradenstvo.

Ak ste pri výbere toho správneho domu uviazli, verte, že nie ste v ňom sám. Ak staviate dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie dobrydomov.sk, budete mať k dispozícii odborného stavebného konzultanta, ktorý bude s vami konzultovať všetky vaše požiadavky, aby vám uľahčil všetky rozhodnutia. Výber ideálneho pôdorysu pre váš nový domov môže byť náročný – budete musieť zvážiť váš životný štýl, koľko miesta potrebujete a oveľa viac.

7. Získajte odbornú pomoc.

Vytváranie vlastného domu od základov nie je žiadny malý výkon. Aby ste sa uistili, že máte každý krok v poriadku a skončíte s hotovým produktom, ktorý máte radi – obráťte sa na tím dobrydomov.sk. Pomôžeme vám s návrhom domu, pripravíme 3D vizuál konštrukcie, aby ste mali jasnú predstavu o rozložení všetkých vašich miestností, spracujeme projektovú dokumentáciu pre stavebné konanie. Celú vašu starosť s realizáciou dobrého domova nechajte na nás. Všetko vám postavíme od základov až po realizáciu na kľúč.

73 views0 comments
bottom of page