• balazsovahenrieta

Stavajte rýchlo a ekologicky. Toto je 10+ TOP výhod stavieb z tenkostennej ocele

Updated: May 17

Keď sa hovorí o montovaných domoch, väčšina ľudí si automaticky predstaví drevodom. Počuli ste už ale o stavbách z tenkostennej oceľovej konštrukcie? My sa ich výstavbe venujeme už niekoľko rokov a v tomto článku by sme vám radi priblížili ich najväčšie výhody.


Prečo by ste teda mali zvážiť výstavbu vášho domu, priemyselnej budovy či akéhokoľvek iného objektu práve z konštrukcie Lightsteelbuild vyrobenej z tenkostennej ocele? Dôvodov je hneď viac.


#1 Rýchla výstavba


Vďaka moderným technologickým riešeniam je možné v krátkom čase realizovať komplexnú stavbu. Vďaka nášmu prepracovanému systému tak môžete stavbu využívať veľmi rýchlo po začatí skladania konštrukcie z tenkostennej ocele.


#2 Variabilita systému


Oceľová konštrukcia Lightsteelbuild umožňuje výstavbu aj dvoj- či dokonca trojpodlažných budov. Systém je natoľko variabilný, že vás neobmedzuje a sme z neho schopní postaviť rodinné domy, priemyselné haly, kancelárske budovy, nadstavby, prístrešky, tiny houses, hausboty, a mnoho iného.


#3 Pevnosť a životnosť


Oceľ sa nekrúti, nevysychá a zároveň je pre zdravie človeka neškodná. Aj preto sú stavby z tenkostennej oceľovej konštrukcie čoraz populárnejšie a vyhľadávanejšie.


#4 Žiadne navlhnutie


Pracujeme so suchými materiálmi, čím odpadá mokrý proces a nebezpečenstvo zadržania vody. Proces výstavby je tak rýchlejší i efektívnejší.

#5 Požiaruvzdornosť


Využívame moderné nehorľavé materiály, a to na všetky vrstvy konštrukcie. Naše stavby vyhovujú najprísnejším protipožiarnym predpisom.


#6 Žiadni škodcovia


Oceľ nie je potravou pre škodcov, ich výskyt je preto vylúčený. Nemusíte sa preto obávať škodcov, ktorých výskyt je pri drevodomoch bežný.


#7 Žiadne plesne


Naša pozinkovaná oceľ, minerálna vlna a sadrovláknité dosky umožňujú celej konštrukcii dýchať a zamedzujú tak vzniku plesní.


#8 Bez tepelných únikov


Tvrdená izolácia, ktorú v Lightsteelbuild používame, sa zo striech nezosúva ako klasická vata v rolkách. Minimalizujeme tak výskyt tepelných mostov.


#9 Potrebná dokumentácia


Ku každej konštrukcii dodáme statiku, podrobné montážne výkresy a ďalšie. Budeme vaším partnerom od začiatku projektovania výstavby až po jej úplne dokončenie.
#10 Ekologický materiál


Oceľ je nielen ekonomicky, ale aj ekologicky výhodným rozhodnutím. Jej chemické a fyzikálne vlastnosti sa v priebehu recyklácie nemenia, čo umožňuje neustále vyrábať novú oceľ zo starej.


#11 Šetrná výroba


Aj samotná výroba ocele je energeticky menej náročná, hlavne v porovnaní s inými materiálmi. Recyklovanie starej ocele spotrebuje len približne tretinu energie, ktorá je potrebná na výrobu novej ocele.


#12 Minimálny odpad


Každý komponent je vyrábaný presne na mieru, takže produkcia odpadového materiálu je minimálna.


#13 Minimálna uhlíková stopa


Množstvo potrebného materiálu je menšie, tým pádom klesá aj množstvo emisií pri preprave. Vzniknutá uhlíková stopa je tak obmedzená na minimum.


1,186 views0 comments